Tymczasowa Strefa Autonomiczna Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: punkowcy.ok1.pl
2008-01-07, 20:14
Irokez
Autor Wiadomość
Em(A)nuel 

Wysłany: 2008-01-07, 17:28   Irokez

Mam pytanie, Jak dobrze uczesać irokeza? Czego urzyc itp
Z Gory dzieki

Ostatnio zmieniony przez punkowcy.ok1.pl 2008-01-07, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  

Święty 
brudasiątko

Wysłany: 2008-01-07, 18:20   

Kurcze, jak w Pani Domu :mrgreen:
nigdy nie słyszałeś o właściwościach cukru, czy żelu do włosów? :roll:

donfrafrequezz 
prawdziwy punkowiec
król Wysp Nonsensu

Wysłany: 2008-01-07, 20:20   

nie znam sie na sprawach fryzjerskich ale pewnie najlepsza jest woda z cukrem czy tapirowanie (albo jakoś tak)
z mniej punkowych sposobów można użyć paskudnego żelu (fuj) albo dużej ilości lakieru do włosów

--->> www.stary_radom.republika.pl

--->> http://www.facebook.com/kulturawa

Em(A)nuel 

Wysłany: 2008-01-07, 21:22   

No dobra dzieki. Sprobuje z woda z cukrem :D A duzo tego cukru? :-P

Epileptika 
malutki brudasek

Wysłany: 2008-01-07, 21:27   

co to za typ, co se irola nie potrafi postawic? :lol:
Weź człowieku, mam nadzieję, że temat dla polewki założyłeś..... :roll:

Jak masz długiego, to tapirujesz i stawiasz na wszystkim, co się klei ( nawet na winie czy oranżadzie można), a jak masz krótkiego to...obetnij.

A tak na poważnie, to jako punk, winieneś brać też pod uwagę pochodzenie i etyczność marki i produktu. Bo przecież, nawet jeśli postawisz sobie półmetrowego irola na gumie/lakierze/piance/żelu testowanym na zwierzętach, produkowanym w krajach III świata, z opracowanym targetem w postaci wyższej klasy średniej czytającej "Mans Health" itp - to nie będziesz nikim innym jak tylko ekstrawaganckim, bo ekstrawaganckim, ale metroseksualnym jazzy trendy cwelem, który goni za modą i lansem....

W ogóle temat "zastosowania" irokeza ( i innych punkowych itemów ) w dzisiejszej klop-kulturze zasługuje na duży, osobny wątek...

kazik_huta 
zielony w tym temacie

Wysłany: 2008-01-07, 21:57   

Dziś co drugi techno muł pogina z irokezem. skutecznie mnie tym odwiedli od pomysłu zrobienia własnego kogucika. Już prędzej ogole się na łyso niż zrobię irokeza, za dużo ludzi ma to na głowie, a łysych u nas brak.

Nie jestem rasistą, nienawidze przedstawicieli wszystkich ras, po równo!

Aleksjej 
prawdziwy brudas

Wysłany: 2008-01-07, 22:49   

kazik_huta napisał/a:
Dziś co drugi techno muł pogina z irokezem. skutecznie mnie tym odwiedli od pomysłu zrobienia własnego kogucika. Już prędzej ogole się na łyso niż zrobię irokeza, za dużo ludzi ma to na głowie, a łysych u nas brak.

Tutaj się zgodze .

Kiedyś postawiłem sobie na wode z cukrem (duuuużą ilością cukru) to twardy był jak beton .

donfrafrequezz 
prawdziwy punkowiec
król Wysp Nonsensu

Wysłany: 2008-01-07, 23:35   

hmm ja miałem krótkiego na blond ufarbowanego i sam sterczał troche ;-) może to dzięki farbie że tak włosy wysuszyła
a teraz mam krótko z przodu długo z tyłu (od prawie roku kudłów z tyłu nie ścinałem tylko po bokach i na górze :-P jeno mi wąsów brakuje :-P ) i nie mam zamiaru niczego stawiać ;-) na głowie dodam żeby nie było skojarzeń :-D

maszt 
straszny śmierdziel
redaktor naczelny

Wysłany: 2008-01-07, 23:38   

o ja pier... forum zaczynam "podwyższać" poziom do Antynazi chyba założę kontrforum dostępne od lat minimum 19 :p

Agraf 
malutki brudasek

Wysłany: 2008-01-07, 23:39   

ja juz sobie skojarzyłam :mrgreen: :mrgreen:
a irokeza...no czochraj cukruj...zrób sobie jesień średniowiecza na głowie zeby stał jak coś co stoi :mrgreen: :-P

Święty 
brudasiątko

Wysłany: 2008-01-07, 23:50   

maszt napisał/a:
o ja pier... forum zaczynam "podwyższać" poziom do Antynazi chyba założę kontrforum dostępne od lat minimum 19 :p

a tych co się nie łapią w wyżej wymienioną kategorię, wpierniczysz do gazu, bo po co takie chodzi i męczy prawdziwych pankowcuf

Ty jak sie urodziłeś, to już najprawdziwszy punk rock we krwi miałeś i te 19 lat posiadałeś...
Szkoda, bo sporo Cię ominęło, w takim układzie :roll:

co do irokeza, to raz mi tylko Siostra żart w nocy zrobiła, goląc głowę i zostawiają zrządzeniem losu, równy pasek od czoła po szyję... zgoliłem, bo jakoś mi się nie podobało i wątpię bym miał mieć w planach zrobienie sobie takowego.
Ostatnio zmieniony przez Święty 2008-01-07, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  

donfrafrequezz 
prawdziwy punkowiec
król Wysp Nonsensu

Wysłany: 2008-01-07, 23:53   

maszt napisał/a:

załapie sie, załapie sie :-P

degenerate 
prawdziwy punkowiec

Wysłany: 2008-01-08, 00:19   

zalezy jak dlugie masz wlosy jak krutkie to nawet woda wystarczy :p jak bardzo dlugie to najlepiej cukier uzyc ale trza go jeszcze dobrze zrobic i sie chujowo lepi zele sie ogolnie chujowo trzymaja lepiej uzyc gumy albo pianki i lakieru

maszt 
straszny śmierdziel
redaktor naczelny

Wysłany: 2008-01-08, 11:06   

Nie o to chodzi no alesz kurwa tu jest pierdolenie o szopenie... nie wiesz koleś jak iroka postwić to kup sobie brawo - punkrock jest teraz "trendi" to może tam znajdziesz porady, co do wypowiedzi Świętego - mnie punkrocka uczyła ulica a nie internet, a zaczynałem punkować gdy jedynymi kompami klasy PC w Polszy były Spectrum ZX z prockami 66MHz gdzie jak Ci arcanoid zafrygał to byłeś heppi a Internet mieliśmy jedynie w USA, zaś w krajach postsowieckich to jedynie na uniwersytetach.

rattusrattus 
brudasiątko
Rattus Rattus

Wysłany: 2008-01-08, 11:29   

kazik_huta napisał/a:

Łysych w Hucie mało? Incredible! Miejscowa młodzież w strojach sportowych raczej krótkowłosa...

Epileptika 
malutki brudasek

Wysłany: 2008-01-08, 17:32   

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Święty 
brudasiątko

Wysłany: 2008-01-08, 17:37   

maszt napisał/a:
co do wypowiedzi Świętego - mnie punkrocka uczyła ulica a nie internet

Ja rozumiem, że były inne realia, ale nie każdy ma okazję poznać wszystko w taki sam sposób jak Ty. Przecież może być tak, iż ktoś czuje się coś w sobie, a otaczający ludzie, tłumią to. Wielu osobników nie ma okazji dotrzeć do ludzi, z którymi dobrze by sie dogadywali... jeśli na ulicy znajdzie samych dresów, którzy chcą mu wpierdolić, nawet nie zamieniając z nim paru słów, to człowiek po jakimś czasie, podświadomie sobie powie, ze jeśli nie może wygrać z kretynami, to lepiej się do nich przyłączyć - wszak dla wielu ludzi, akceptacja grupy jest bardzo ważna; mało który chce być sam jak palec...

Gorzej jeśli zbierze sie grupa dzieci, co poczytają kolorowe gazetki, czy naoglądają się hurtowo mtv i zgodnie będą nazywać siebie kimś, kim naprawdę nie są bo... oni nie wiedzą w ogóle kim są :mrgreen:
Dla takich nie liczy sie dusza i klimat, lecz np wspomniany irokez, czy inne podpatrzone dziedzictwo kulturowe, którym namiętnie szpanują :mrgreen:

Kiedy Ty miałeś mniej więcej tyle samo lat, co ja teraz, to Święty na swoim drobnym karku szczycił się 5 letnim stażem wśród żywych...
moja sytuacja już wtedy wyglądała tak, że przez dom przewijało się multum ludzi, zamiłowanych, dobrze nam znanym nurtem, którzy uświadamiali mi, czym jest dla nich to wszystko. Mam Siostrę i Brata - Siostra była koleżanką tych Jegomości, których tak bardzo polubiłem, a Bart wielkim miłośnikiem /co ma do dzisiaj/ rapu, czy nawet techno. Miałem kontrast, wybrałem wiadomo jaką stronę ;-)

w każdym razie nie każdy ma możliwość pogadania, z takimi ludźmi, którzy świetnie by go rozumieli. Jeśli może, to czemu nie miałby szukać w internecie? Po jakimś czasie, da sie rozszyfrować, czy to wartościowa osoba, czy tez ta, która zupełnie nie wie kim jest i tylko pozuje, ośmieszając się zarazem

Epileptika 
malutki brudasek

Wysłany: 2008-01-08, 18:39   

Święty napisał/a:
Przecież może być tak, iż ktoś czuje się coś w sobie, a otaczający ludzie, tłumią to.

co ty gadasz? I to ma być niby usprawiedliwienie? Jakby się każdy bał, że dostanie wpierdol od łysych jak się przebierze w punkowe ciuszki, to byś nigdy żadnego punka nie uświadczył !!! Ja rozumiem, że masz 15 lat i może mało wiesz o życiu, ale to, co piszesz, niedorzeczne jest, więc chyba niepotrzebnie się produkowałeś !

Święty 
brudasiątko

Wysłany: 2008-01-08, 19:41   

Epileptika napisał/a:
I to ma być niby usprawiedliwienie?

bardziej chodziło o to, że każdy młody jest podatny na to co robi otoczenie... nawet jeśli czuje coś w sobie, to po jakimś czasie wszelki głos prosto z duszy może być stłumiony przez ludzi o wielkiej perswazji, niekoniecznie łysych :mrgreen: Ludzie zawsze najpierw szukają podobnych sobie, a jeśli nie znajdą, to upodabniają się do tych, co się napatoczą.
Wszystko po to, by być akceptowanym przez jakąkolwiek, niekoniecznie dużą grupę społeczną.

A Tobie ktoś pokazał tą całą otoczkę? Masz znajomych, przyjaciół, którzy tez siedzą w czymś takim?

w całokształcie tamtego posta, chodziło o to, by nie dyskryminować jakaś osobę z powodu wieku i napisania jednego zdania, bo tak naprawdę tego kogoś nie znamy.

kazik_huta 
zielony w tym temacie

Wysłany: 2008-01-08, 20:10   

rattusrattus napisał/a:

Łysych w Hucie mało? Incredible! Miejscowa młodzież w strojach sportowych raczej krótkowłosa...

Pochodzę ze wsi i ani dresów, ani skinów u nas nie ma. Więc z łysa glacą bym się wyróżniał. Ale kurwa żelowe koguciki to już nie rzadkość. Na prowincji chujnią wieje i nic nie poradzisz. I ta huta w nicku to od Szklanej Huty, najpiękniejszej kaszubskiej wsi.

Nie jestem rasistą, nienawidze przedstawicieli wszystkich ras, po równo!

Epileptika 
malutki brudasek

Wysłany: 2008-01-08, 20:16   

Święty napisał/a:
A Tobie ktoś pokazał tą całą otoczkę? Masz znajomych, przyjaciół, którzy tez siedzą w czymś takim?

Święty, otóż story of maj lajf wygląda właśnie tak, że u mnie w mieścinie same drechy/nazi/kibole/hip-hopowcy pocinali. Było paru metali i jakieś niedobitki hipisów - dosłownie kilka sztuk. Tak że nie mów mi tu o asymilowaniu się z otoczeniem i akceptacji grupy - bo mnie akceptowali na butach kilka razy w tygodniu, i myślę, że niejednego ludzika z tego forum również. Wiesz, wszystko ładne, co mówisz, ale z lekka nierealne. 8-)

donfrafrequezz 
prawdziwy punkowiec
król Wysp Nonsensu

Wysłany: 2008-01-08, 20:19   

po to są starsi żeby wytłumaczyć a nie obśmiewać
poza tym żyjemy w takich czasach że coraz więcej rzeczy sie przez sieć załatwia
jak byłem w jego wieku też takich rzeczy nie widziałem całe szczęścier miałem kumpla który mimi równie młodego wieku był dość kumaty w tym wszystkim

ale starsi zawsze sie wywyższali - niedawno z Masztem piwkowaliśmy i spotkałem w knajpie kolesi którzy byli już starymi załogantami kiedy ja zaczynałem sie tym wszystkim interesować oczywiście dwóch marnie mnie kojarzyło - odpowiedziałem im że mając lad 18 czy 19 średnio zwraca sie uwage na 13-14 letnich glutów z czym sie zgodzili
troche chaotycznie to opisałem ale sens chyba załapiecie :-P

Epileptika 
malutki brudasek

Wysłany: 2008-01-08, 22:47   

och tam donfrafrequezz, zaraz wyśmiewać.....wkurwia mnie takie podejście, to wszystko...wychodzę z założenia, że jak cię w młodości nie nauczą, to już do końca życia łajza będziesz i jabol-pank, a nie punkowiec. A że czasem - jak w tym przypadku - zwykłe metody nie działają, to się trzeba za inne wziąć :mrgreen:
Też się mnie przecież starsi załoganci czepiali - może nie tak ostro, bom kobieta, ale zawsze....normalna kolej rzeczy. Z tym, że teraz to coraz trudniej nawracać zagubionych kindersów, bo klop-kultura, na której - chcąc nie chcąc - się wychowali, zrobiła im sieczkę z mózgu i nie potrafią odróżnić Avril LaPatique od Post Regimentu ... :lol:

maszt 
straszny śmierdziel
redaktor naczelny

Wysłany: 2008-01-08, 23:22   

Epileptika jaka jest różnica między jabol punkiem a punkowcem ? Święty stary jakbym ja cykał u nas to albo bym teraz był dresem albo słuchał arki noego Don - powiedz mu co u nas się wyczyniało na fontannach tak ok. 7-10 lat temu :) ja miałem 14 lat i sie napierdalaliśmy z dresiorami bo o dziwo jakoś skinów cięzko było u nas w Radomiu doświadczyć kumpel z LO był pankiem teraz jest nazi i już nie jest kumplem ale kiedyś jak to się mówi ramię w ramię... a że ludzie sie zmieniają inna bajka...

degenerate 
prawdziwy punkowiec

Wysłany: 2008-01-08, 23:33   

maszt napisał/a:
Nie o to chodzi no alesz kurwa tu jest pierdolenie o szopenie... nie wiesz koleś jak iroka postwić to kup sobie brawo - punkrock jest teraz "trendi" to może tam znajdziesz porady, co do wypowiedzi Świętego - mnie punkrocka uczyła ulica a nie internet, a zaczynałem punkować gdy jedynymi kompami klasy PC w Polszy były Spectrum ZX z prockami 66MHz gdzie jak Ci arcanoid zafrygał to byłeś heppi a Internet mieliśmy jedynie w USA, zaś w krajach postsowieckich to jedynie na uniwersytetach.

to nie nasza wina ze jestes taki stary :p pewnie pamietasz jeszcze jak wynaleziono zarowke :)

Odpowiedz do tematu