Tymczasowa Strefa Autonomiczna Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Sabaka Niewirna - Wstrzymać ogień
Autor Wiadomość
donfrafrequezz 
prawdziwy punkowiec
król Wysp Nonsensu

Wysłany: 2012-02-11, 21:30   Sabaka Niewirna - Wstrzymać ogień

Niedawno ukazała się pierwsza płyta istniejącej nieco ponad rok szydłowieckiej kapeli Sabaka Niewirna. Zatytułowana jest „Wstrzymać ogień” jednak jej zawartość to punkowy ogień najwyższej jakości. Tekstowo jest to też według mnie bardzo mocny zbiór utworów, tematy rzecz jasna typowo punkowe jak brak wiary w przyszłość, czy jakiekolwiek zmiany na lepsze („Nie wierzę już w nic”), o ciężkim życiu robotnika pracującego na czarno („Warszawa”). Zespół tekstowo też zaczerpnął z utworów, że tak powiem tradycyjnych („Pąki białych róż”), to akurat moim zdaniem niezbyt dobry pomysł, ale na pewno nie psuje bardzo dobrego odbioru całej płyty, ponadto utwór „Proces 46” oparty jest na poezji Kazimierza Wierzyńskiego („Na proces Moskiewski”; „Na rozwiązanie AK”) . Kawałek „Policjant” to znowu na moje ucho ukłon w kierunku Dezertera (utwór znany z wykonań protoplasty Sabaki Niewirnej czyli The Naturatu).
Te osiem nagrań umieszczonych na debiucie chłopaków z Szydłowca budzi we mnie skojarzenia z zespołem Włochaty sprzed kilku lat, muzyka z grubsza w tym stylu, vocal nieco podobny, a i tekstowo bardzo blisko, z resztą w utworze „System” wykorzystano tekst wspomnianej kapeli.
Ogólnie bardzo dobrze się tego słucha, nie wiem ile już razy przesłuchałem całość, po prostu oderwać się nie mogę.

Nagrań dokonano latem 2011 roku w Szydłowcu, płyta została wydana nakładem Boanerges w styczniu 2012 roku.
Czas: 23:53

--->> www.stary_radom.republika.pl

--->> http://www.facebook.com/kulturawa

Odpowiedz do tematu