Tymczasowa Strefa Autonomiczna Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album  Chat  Download
Znalezionych wyników: 2620
Tymczasowa Strefa Autonomiczna Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bob Marley - Król reggae
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1582

PostForum: filmoteka myślącego człowieka   Wysłany: 2014-11-08, 13:39   Temat: Bob Marley - Król reggae
Cytat:
kraj: Wielka Brytania
rok produkcji: 2007
czas trwania: 54 min

Życie Boba Marleya, jamajskiego muzyka i największego propagatora reggae, opowiedziane przez jego najbliższych.

Bob Marley był i nadal jest najlepszym jamajskim produktem eksportowym. W zrozumieniu jego legendy pomaga Ester Anderson, pochodząca z Jamajki aktorka, wieloletnia towarzyszka życia Marleya, z którą mieszkał najpierw przy Hope Road w Kingston, stolicy rodzinnej Jamajki, a później w Londynie. Ester była jedną z najbliższych mu osób. Z nią dzielił się swoimi lękami, wewnętrznymi przemyśleniami i projektami na przyszłość, to ona współtworzyła niektóre z jego wielkich utworów.

W filmie po raz pierwszy zaprezentowano dotąd niepublikowane materiały i wywiady, w których Ester opisuje w detalach ich codzienne życie, opowiada o trudnym dzieciństwie Marleya i młodzieńczych latach. Film zawiera też jeden z ostatnich wywiadów, jakiego Bob udzielił przed śmiercią. Brytyjski dziennikarz Kris Needs pyta Marleya o problemy z nogą (na palcu stopy artysty wykryto wówczas czerniaka złośliwego, będącego przyczyną śmierci), nurtujące go tematy i plany na przyszłość. W filmie wykorzystano także niepokazywane wcześniej archiwalne materiały filmowe oraz ogromną porcję reggaeowych hitów.


:arrow: https://www.youtube.com/w...2ECD65E&index=1
  Temat: The Take - Przejmowanie fabryk
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 877

PostForum: filmoteka myślącego człowieka   Wysłany: 2014-11-08, 11:19   Temat: The Take - Przejmowanie fabryk


Cytat:
produkcja: USA, 2004
czas trwania: 87 min
reżyseria Avi Lewis
scenariusz Naomi Klein
zdjęcia Mark Ellam
język: polski lektor

Film twórców Avi Lewisa i Naomi Klein (autorki antyglobalistycznej książki „No Logo”) opowiada o próbie przejęcia przez pracowników upadłych fabryk po krachu finansowym w Argentynie.

W wyniku krachu gospodarczego w Argentynie w 2001 roku, najlepiej prosperująca klasa średnia stanęła przed faktem opuszczonych i nierentownych fabryk oraz masowego bezrobocia. Winą za to autorzy filmu i jego bohaterowie obarczają bezwzględną ekspansję globalnego rynku. Na przedmieściach Buenos Aires trzydziestu niezatrudnionych pracowników kieruje się w stronę ich dawnej, obecnie – pustej fabryki. Żądają ponownego uruchomienia maszyn i prawa do pracy. Są oni częścią odważnego nowego ruchu pracowniczego.

Okupują zbankrutowane przedsiębiorstwa i tworzą miejsca pracy na ruinach upadłego systemu. Lecz przewodniczący i działacze tego ruchu wiedzą, że ich sukces jest jeszcze daleko. Muszą rzucać rękawicę sędziom, policjantom i politykom, którzy mogą ich projektowi zapewnić legalną protekcję lub gwałtownie eksmitować z fabryki.

Walka robotników rozgrywa się w tle kampanii prezydenckiej, w której głównym kandydatem jest architekt zapaści gospodarczej w Argentynie – Carlos Menem. Jeśli wygra, fabryki wrócą do dawnych właścicieli, dla których znaczą one tyle, co sterta złomu do sprzedania. Robotnicy uzbrojeni tylko w proce i wiarę w demokrację, stają twarzą w twarz z szefami, bankierami i całym systemem.

W dokumencie „Przejmowanie fabryk”, który był pokazywany podczas PLANETE DOC REVIEW w 2005 roku, uderza przede wszystkim prosty dramat życia robotników i ich walka o godność i lepszy byt. Film otrzymał w 2004 roku Nagrodę Amerykańskiego Instytutu Filmowego dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego oraz nagrodę publiczności na AFI Fest.


:arrow: http://www.alterkino.org/...mowanie-fabryk/
  Temat: Zabriskie Point
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1648

PostForum: filmoteka myślącego człowieka   Wysłany: 2014-11-08, 00:35   Temat: Zabriskie Point
Jeśli jest dylemat najlepiej samemu sprawdzić. :-)
Często miewałem tak, że ktoś mi odradzał jakiś film, a jednak decydowałem się samemu sprawdzić i zdarzało się pozytywne zaskoczenie. :-)
  Temat: Zabriskie Point
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1648

PostForum: filmoteka myślącego człowieka   Wysłany: 2014-09-22, 17:37   Temat: Zabriskie Point
Cytat:
czas trwania: 110 minut
produkcja: USA
gatunek: Dramat
reżyseria Michelangelo Antonioni

„Zabriskie Point” Antonioniego to film nakręcony w Stanach Zjednoczących i ukazujący przede wszystkim kulturę hippisowską i zamieszki pomiędzy policją a młodzieżą uniwersytecką w Los Angeles. W moim odczuciu nie jest to jednak film, który jest dobitnym przykładem kina kontestacji. Ciekawe jest w nim jednak spojrzenie europejskiego reżysera na zupełnie inną formę buntu niż ta, która jest charakterystyczna dla Europy.

Bohaterem filmu jest Mark, student, który nie potrafi znaleźć swojego miejsca w konsumpcyjnym społeczeństwie amerykańskim. Nie odnajduje go jednak również wśród studenckich rewolucjonistów. Nie chce spędzać czasu na spotkaniach wywrotowców, przyjmując najprostrzą w świecie retorykę – „Nie ,bo nie”. Próbuje on bardziej radykalnej akcji.
Podczas krwawych zamieszek na uniwersytecie pomiędzy policją a czarną częścią studentów, Mark próbuje strzelić do policjanta. Nie zabija go jednak, ale ucieka z miejsca zajścia i kradzioną awionetką leci na pustynię w Arizonie. Tam poznaje Darię – dziewczynę, która pracuje dla przedsiębiorcy budowlanego, ale która ma więcej wspólnego z hippisami niż ze statecznością i pieniędzmi reprezentowanymi przez jej szefa.

W tym miejscu warto się zatrzymać, gdyż moment spotkania tych dwojga jest pewnym spowolnieniem filmu. Bohaterowie po prostu spędza ze sobą jakiś czas, rozmawiają „o niczym”, w końcu uprawiają miłość na pustyni. Podczas tego aktu, widzą wokół siebie dziesiątki par tarzających się wokół i wznoszących tumany kurzu.

Antonioni skupił swoją uwagę na ruchu hippisowskim. Jest to widoczne nie tylko dzięki postaci Darii, ale przede wszystkim przez zachwianie proporcji wątków tego filmu. Na początku widzimy zebranie studentów debatujących o rewolucji i możnaby pomyśleć, że film będzie miał mocniejszą wymowę – tak silną i żarliwą jak sama debata. Zamiast tego, główna siła wymowy ideowej filmu została przerzucona na ostatnią scenę, kiedy wybuchają wszelkie symbole nowoczesnej Ameryki: willa, pełna lodówka, szafa z markowymi ubraniami. Szkoda, że jest to jedynie ukazanie myśli Darii, a nie rzeczywistość.:arrow: http://www.alterkino.org/...abriskie-point/
  Temat: Punk rock z Rosji.
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7258

PostForum: punk rock z różnych stron świata   Wysłany: 2014-09-20, 03:32   Temat: Punk rock z Rosji.
Pewnie jakieś linki do tej strony tu wklejałem, ale jak by co to masz --->> http://www.autonomiczna.republika.pl/kapele.html

lubie pisywać też recenzję, do poczytania na stronie ;-)
  Temat: Plan Kolumbia
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 802

PostForum: filmoteka myślącego człowieka   Wysłany: 2014-08-20, 20:55   Temat: Plan Kolumbia


Cytat:
czas trwania: 56 minut
produkcja: Free Will Production
reżyseria: Gerard Ungerman, Audrey Brohy

Kolumbia bedąca trzecim największym odbiorcą amerykańskiej pomocy militarnej – zaraz po Izraelu i Egipcie jest jednocześnie krajem gdzie w największym stopniu – w skali całej Ameryki Łacińskiej – łamane są prawa człowieka, gdzie ginie najwięcej działaczy związkowych (o czym zresztą mamy okazje przekonac się śledząc kampanią „Coca-killer”).Realizatorzy filmu biorą za punkt wyjścia amerykańskie opryski planatacji koki w ramach tak zwanej „operacji antynarkotykowej” w Kolumbii, przechodząc do ukazania szerszej strategii USA
w regionie Ameryki Południowej dla której narkotyki stanowią tylko pretekst.

Imperialny wyzysk i wewnętrzne konflikty klasowe pomiędzy garstką uprzywilejowanych a rzeszą biedaków stanowiące oś historii tego kraju prowadzą autorów filmu do wniosku że głównym celem amerykańskiej pomocy jest walka z lewicową partyzantką FARC (Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii) która zagraża imperialnym interesom USA oraz skorumpowanemu reżimowi Kolumbii.

W aspekcie globalnym głównym powodem militarnego zaangażowania Waszyngtonu jest rywalizacja o kurczące się światowe zasoby ropy naftowej i dostęp do ich źródeł.Z filmu dowiadujemy się o amerykańskich praktykach walki z lewicową partyzantką prowadzoną od dziesiątków lat w tym regionie – poprzez szkolenie w zakresie tortur i „brudnej wojny” latynoskich wojskowych w tzw. Szkole Obu Ameryk – wspieranie prawicowych reżimów,handel narkotykami prowadzony przez CIA, skończywszy na powiązaniach kolumbijskich władz z prawicowymi grupami paramilitarnymi terroryzującymi ludność cywilną.

Mocny dokument nie pozostawiający złudzeń na temat imperialnej strategii podboju i przemocy.
Jednym z występujących komentatorów jest znany krytyk amerykańskiej polityki Noam Chomsky.
Dziękujemy Łukaszowi Dąbrowieckiemu za udostępnienie filmu.:arrow: http://www.alterkino.org/...-z-narkotykami/
  Temat: Zakon Żebrzących
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9142

PostForum: punk rock   Wysłany: 2014-04-23, 03:35   Temat: Zakon Żebrzących
degenerate napisał/a:
jakby ktos mial ochote obejrzec albo chcial sie dowiedziec o co chodzi w tych tabulaturach ktore pisalem to daje linka do (prawie) swiezutkiego coveru Ale Zawsze
http://youtu.be/ahvQG72PSk0


O! A kto to sobie przypomnial o tym zapyzialym forum. :-D
  Temat: Punk rock z Rosji.
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7258

PostForum: punk rock z różnych stron świata   Wysłany: 2014-04-23, 03:28   Temat: Punk rock z Rosji.
Sporo ciekawych informacji o syberyjskim punk rocku mozna od Ciebie uzyskac. Byc moze cos z tego wykorzystam na stronie o punku z roznych stron swiata. :-)
  Temat: 05.01.2014 punkowego nowego roku; Radom - klub Alibi
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1120

PostForum: koncerty   Wysłany: 2013-12-28, 11:43   Temat: 05.01.2014 punkowego nowego roku; Radom - klub Alibi
:arrow: http://www.facebook.com/events/572916086135662
  Temat: 05.01.2014 punkowego nowego roku; Radom - klub Alibi
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1120

PostForum: koncerty   Wysłany: 2013-12-21, 05:07   Temat: 05.01.2014 punkowego nowego roku; Radom - klub Alibi
W niedzielę - zaraz noworocznym kacu, po skokach narciarskich, schabowym i teleexpresie zapraszamy na sporą dawkę gitarowego rzężenia, zachrypnietych tekstów i podlanych alkoholem rytmów.

05 stycznia 2014
Klub Studencki Alibi;
Radom ul. Malczewskiego 29
start: 19:00
wjazd: 10 złotychzagrają:
Na Zewnątrz (punk rock z Lipska)
Zjednoczeni chuligani pod czarnym sztandarem, anarchoi!
http://www.facebook.com/p...187458721284177
http://www.youtube.com/watch?v=iCYjKRUdZEM


Kultura Wieku Atomowego (anarchopunk z Radomia)
Bez finezji i sofciarstwa, grubo ciosany punk pełną gębą.
http://www.facebook.com/kulturawa
http://www.youtube.com/watch?v=kzBC5sjiASs


Crossroad Strangers (hard rock z Przysuchy)
Wirtuozeria i solówki, wnuki Osbourne`a.
http://www.facebook.com/crossroad.strangers1234
http://www.youtube.com/watch?v=TDc2eQc0KK8
  Temat: 06.12 benefit na radomskie schronisko dla zwierząt
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 895

PostForum: koncerty   Wysłany: 2013-11-30, 02:35   Temat: 06.12 benefit na radomskie schronisko dla zwierząt
6 grudnia organizujemy koncert na radomskie schronisko dla zwierząt.
--->> http://www.facebook.com/events/581719015216841
Dochód z biletów (cena wejściówki 7 złotych) zostanie w całości przekazany na radomskie schronisko dla bezdomnych zwierząt.
Jeśli ktoś ma chęć może przynieść na koncert karmę dla psów czy kotów, jakieś niepotrzebne koce, ewentualnie coś z listy rzeczy wymienionych pod tym adresem --->> http://schronisko.radom.p...st&iCategory=24
Krótki film dokumentalny/reportaż o radomskim schronisku dla bezdomnych zwierząt --->> http://www.youtube.com/watch?v=Pyea9-kcjTs
zagrają:
ZŁY DOTYK
(hardcore punk z Tomaszowa Mazowieckiego)
http://www.facebook.com/zly.dotyk.punk
http://www.youtube.com/watch?v=YyxXMUGI7jE
DIABLOP
(crust punk/black metal z Lipska)
http://www.facebook.com/diabloplipsko
http://www.youtube.com/watch?v=r8IGtwdXjFA
OSTATNI BOHATER
(nowa fala/zimna fala/post punk z Radomia)
https://soundcloud.com/ostatni-bohater
Zapraszamy
  Temat: Oblicza prostytucji - Kluby nocne
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1165

PostForum: filmoteka myślącego człowieka   Wysłany: 2013-11-14, 09:41   Temat: Oblicza prostytucji - Kluby nocne
Autorzy filmu zaglądają za kulisy handlu usługami erotycznymi w krajach gdzie prostytucja jest legalna (Belgia, Hiszpania) oraz zakazana (Francja).

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=isso9lABBTw
  Temat: Dlaczego demokracja?
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 979

PostForum: filmoteka myślącego człowieka   Wysłany: 2013-11-11, 10:16   Temat: Dlaczego demokracja?


Cytat:
rok produkcji: 2006
czas trwania: 52min

Twórcy filmu zadają sobie pytanie: czy terroryzm może zagrozić demokracji. Afgański taksówkarz wiozący trzech pasażerów zostaje zatrzymany przez patrol amerykański. Pięć dni później umiera w więzieniu w Bagram, tydzień po śmierci innego więźnia. Obaj padli ofiarą brutalnych przesłuchań usankcjonowanych przez najwyższe władze Stanów Zjednoczonych. Wkrótce potem wybuchła afera z torturowaniem jeńców irackich w więzieniu Abu Ghraib. Autorzy dowodzą, że było to w zasadzie zgodne z zaleceniami najwyższych władz Stanów Zjednoczonych.


:arrow: http://www.alterkino.org/...racja/#more-207
  Temat: koncertówka K. W. A. z Lipska
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1867

PostForum: demówki kapel   Wysłany: 2013-10-20, 02:58   Temat: koncertówka K. W. A. z Lipska

Koncert z Lipska --->> https://soundcloud.com/kulturawa/sets/lipsko-live-2013
video koncertowe do kawałka "Skurwysyny" czyli takie nasze "pozdrowienie" dla tych co lubią robić bardache 11-go listopada --->> http://youtu.be/ew33dL7WO5o
  Temat: Futbol cholera jasna.
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3466

PostForum: recenzje książek/zinów itp.   Wysłany: 2013-09-25, 05:48   Temat: Futbol cholera jasna.

:arrow: http://www.autonomiczna.republika.pl/ferguson.html
  Temat: Kultura Wieku Atomowego - Donikąd
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 922

PostForum: demówki kapel   Wysłany: 2013-09-24, 13:20   Temat: Kultura Wieku Atomowego - Donikąd

EP "Donikąd" do nabycia bezpośrednio od zespołu (jedyne 6 złotych za sztukę + ewentualne koszty wysyłki).
Chcieliśmy znaleźć tytuł, który pasowałby do wszystkich czterech utworów. Stwierdziliśmy, że mianownikiem spajającym te teksty jest kondycja współczesnego społeczeństwa. Pytanie o to, dokąd ono zmierza...
1.Kto zabił Kota Filemona?;
2.Plemienny;
3.Butelki;
4.el Comandante;

kontakt: kulturawa@gmail.com
http://www.facebook.com/kulturawa
jeden z kawałków znajdujących się na płytce --->> http://www.youtube.com/watch?v=hwwXfLd1cqo
  Temat: Polski Punk Rock
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1573

PostForum: punk rock   Wysłany: 2013-09-24, 13:13   Temat: Polski Punk Rock
Zacny pomysł.
  Temat: punk rock ze Szwecji
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 8125

PostForum: punk rock z różnych stron świata   Wysłany: 2013-08-08, 23:35   Temat: punk rock ze Szwecji
Anti-Cimex :arrow: http://www.autonomiczna.r...anti-cimex.html
  Temat: punk rock z Brazylii
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3598

PostForum: punk rock z różnych stron świata   Wysłany: 2013-06-25, 01:54   Temat: punk rock z Brazylii
Inocentes --->> http://www.autonomiczna.r.../inocentes.html
  Temat: Punk rock z Rosji.
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7258

PostForum: punk rock z różnych stron świata   Wysłany: 2013-05-10, 01:33   Temat: Punk rock z Rosji.
Spinki Menta :arrow: http://www.autonomiczna.r...inki_menta.html
  Temat: 19.04.2013; Puławy - Koncert "Ku pamięci Kobena"
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2437

PostForum: punkowe video   Wysłany: 2013-04-25, 01:42   Temat: 19.04.2013; Puławy - Koncert "Ku pamięci Kobena"
Perła77
http://www.youtube.com/watch?v=AzJc_O7ZPAM

Kultura Wieku Atomowego
https://www.youtube.com/watch?v=FqyVA6J-TBg

Na Zewnątrz
http://www.youtube.com/watch?v=iCYjKRUdZEM

Sabaka Niewirna
https://www.youtube.com/watch?v=GEe4a8PQQx4

relacja z koncertu
http://www.youtube.com/watch?v=EJ0nB2GgFXI
  Temat: 2012.04.19 | Puławy | Koncert Ku Pamięci Kobena
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1552

PostForum: koncerty   Wysłany: 2013-04-04, 10:58   Temat: 2012.04.19 | Puławy | Koncert Ku Pamięci Kobena
19 kwietnia na deskach Pubu "Ozon" wystąpią :

"Na zewnątrz"/ Punk rock from Lipsko
http://nazewnatrz.prv.pl/
http://www.youtube.com/watch?v=Y9Z-MCiLJeM

"Kultura wieku atomowego"/ Punk rock from Radom
http://www.myspace.com/kulturawa
http://www.kulturawa.cba.pl/
http://www.youtube.com/watch?v=39uOeAFqz3I

"Autonomia" ( więcej info wkrótce )

"Perła 77" - Punk, sex, piwo

10 zetów wjazdowego.

Kolejność występowania bandów może ulec zmianie.

start chyba od 17:00


--->> http://www.facebook.com/events/425894864167463/
  Temat: Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL.
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1111

PostForum: recenzje książek/zinów itp.   Wysłany: 2013-04-04, 10:45   Temat: Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL.
Ciekawa książka. Nie tylko dla pasjonatów historii.

:arrow: http://www.autonomiczna.r...cy_zdrajcy.html
  Temat: Szydłowiec Rock Fest 2012
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1774

PostForum: punkowe video   Wysłany: 2013-03-22, 06:16   Temat: Szydłowiec Rock Fest 2012
Kultura Wieku Atomowego - Szydłowiec Rock Fest 2012 (cały koncert)
http://www.youtube.com/watch?v=3yCYamFGB9w
  Temat: punk rock z Meksyku
donfrafrequezz

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4288

PostForum: punk rock z różnych stron świata   Wysłany: 2013-03-07, 01:51   Temat: punk rock z Meksyku
Xenofobia, kolejna (moim zdaniem) ciekawa kapela z Meksyku, zapraszam pod adres :arrow: http://www.autonomiczna.r.../xenofobia.html
 
Strona 1 z 105
Skocz do:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Nash modified v0.8 by warna
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 24


Załóż : Własne Forum lub Własną Stronę Internetową